Zapraszamy praktykujących psychoterapeutów do grupy superwizyjno-seminaryjnej, która ma być poprowadzona przez Roberta Sadowskiego, psychoanalityka, superwizora i terapeutę szkoleniowego Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Pan Sadowski będzie do Krakowa przyjeżdżał z Warszawy, jest członkiem zarządu Instytutu Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal. Zaproszeni są terapeuci, którym bliska jest idea nieświadomości, nie muszą być w szkoleniu psychoanalitycznym.

Aktualnie trwa nabór do grupy, są jeszcze wolne miejsca.

Ideą, która mi przyświeca jest rozwijanie rozumienia specyfiki pracy terapeutycznej oraz poznawanie funkcjonowania umysłu z perspektywy psychoanalitycznej. Seminarium jest adresowane do pracujących psychoterapeutów różnych nurtów a także do osób, które myślą o szkoleniu się w tym kierunku, lub ew. są wyszkolone, lecz nie pracują jeszcze z pacjentami. Zajęcia trwałyby 4,5 godziny zegarowe i podzielone byłyby na dwie części.

Część teoretyczna, poświęcona byłaby studiowaniu lektur i dyskutowaniu poruszonej problematyki. Ta część pozwalałaby poznawać oraz pogłębiać rozumienie najważniejszych zagadnień teoretycznych i technicznych z zakresu psychoanalitycznej terapii; settingu (ram terapii), konsultowania, interpretacji a także psychopatologii, funkcjonowania umysłu, czynników sprzyjających i przeszkadzających w leczeniu po stronie pacjenta i psychoterapeuty.

Część kliniczna polegałaby na cyklicznym prezentowaniu przez kolejno 1-2 osoby z grupy własnej pracy klinicznej z pacjentem w terapii lub szerzej rozumianej pomocy psychologicznej. W tej części byłoby miejsce na omawianie różnych bieżących oraz potencjalnych trudności w pracy z ludźmi zgłaszającymi się po pomoc. Byłoby tu również miejsce na pomoc osobom zaczynającym w przygotowaniu się do pracy.

Zajęcia odbywały by się w dogodnym miejscu w dobrych warunkach w Krakowie (adres sali byłby podany wkrótce), w godzinach 11:00 – 15:30. Z czasem możliwe będzie prawdopodobnie rozpoczynanie i kończenie godzinę wcześniej.

Kwota za zajęcia: 250 – 210zł (do pewnego stopnia zależy to od liczebności grupy; 12-15 os.).

Propozycje terminów (soboty, od listopada br. do wakacji 2015r.):

  • 11.2014 – 29.
  • 12.2014 – 20.
  • 01.2015 – 31.
  • 02.2015 – 07. i 28
  • 03.2015 – 28 (jest to termin trochę niepewny, dlatego podaję dwa terminy w lutym
  • 04.2015 – 25.
  • 05.2015 – 23.
  • 06.2015 – 27.
  • 07.2015 – do ustalenia

Grupa docelowo ma być zamknięta.
W celu uzyskania dalszych informacji zapraszam do kontaktu ze mną: Agnieszka Guzowska, 513 635 134

dodane przez: Agnieszka Guzowska
strona www: http://krakow.help-is-at-hand.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *