Trening przeznaczony jest dla wszystkich, którzy w bezpiecznych warunkach chcą przekonać się jak widzą i odbierają ich inni i szukają sposobów na budowanie bardziej satysfakcjonujących relacji z ludźmi.

Podczas treningu można przejrzeć się jak w lustrze i dowiedzieć się w jaki sposób wchodzisz w relacje z innymi, jak się z nimi komunikujesz, jak podejmujesz decyzje. Każdy ma szansę na przyglądanie się własnym emocjom w kontaktach z innymi, sprawdzenie siebie i swoich reakcji w różnych sytuacjach w nowej grupie.

Trening interpersonalny pozwala uczestnikom odkrywać informacje o swoim funkcjonowaniu w grupie i mechanizmach funkcjonowania grupy. Trening opiera się na procesie grupowym, pozwala doświadczyć ?na sobie? jego specyfiki. Przybliża zrozumienie dynamiki oraz siły procesu grupowego.

Cele treningu interpersonalnego mają charakter tylko i wyłącznie edukacyjny a nie terapeutyczny. Trening przeznaczony jest tylko dla ludzi zdrowych, nie może zastąpić terapii.

Charakter i sposób prowadzenia treningu sprzyja ekspresji emocji, otwieraniu się. Opiera się na atmosferze zaufania i akceptacji, dzięki czemu uczestnikom łatwiej jest przełamywać opory wobec innych ludzi i doświadczać nowych jakości w relacji z innymi.

Głównymi celami treningu interpersonalnego jest rozwój umiejętności budowania wzbogacających i autentycznych relacji z ludźmi. Są to: umiejętność wyrażania siebie, swoich myśli, spostrzeżeń, uczuć i potrzeb; umiejętność uważnego słuchania; umiejętności radzenia sobie w sytuacji konfliktu, konfrontacji; rozumienie własnych zachowań i innych.

Dzięki treningowi interpersonalnemu masz szansę na:
? bardziej świadome wchodzenie w relacje z innymi ludźmi,
? bliższy kontakt ze sobą i z innymi,
? zwiększenie zaufania do grupy i umiejętności współdziałania z innymi,
? poznanie różnych sposobów radzenia sobie w sytuacjach interpersonalnych,
? ?poeksperymentowanie? z różnymi rodzajami komunikatów i zachowań,
? wzmocnienie poczucia własnej wartości,
? zyskanie większej świadomości swoich mocnych i słabych stron.

Prowadzi: Joanna Młynarz, trenerka treningu interpersonalnego rekomendowana przez PTP, counsellorka gestalt, trenerka biznesu.

OPINIE UCZESTNIKÓW:
?Trening spełnił całkowicie moje oczekiwania, ponieważ wyniosłam z niego o wiele więcej niż się spodziewałam. Zakładałam, że coś mnie może poruszyć ale na pewno nie tak mocno i głęboko. A to co się działo podczas tych 4 dni było dla mnie jedną wielką niespodzianką i zaskoczeniem. Czego można chcieć więcej????.

?Najistotniejsze były treści związane z AUTENTYCZNYM KONTAKTEM. W zasadzie mam wrażenie, że większość tego, co się działo na treningu, dotyczyło bycia autentycznym w kontaktach z innymi ludźmi a także z samym sobą. Drugą ważną kwestią była ta dotycząca stawiania granic, przy czym te 2 tematy wiążą mi się nieodłącznie ? to też było dla mnie odkryciem podczas treningu.?

?Stworzyłyście dla mnie pole do otwartości i przemyśleń, bez obawy o ocenę. Nazywacie po imieniu rzeczy/uczucia z jednej strony tak oczywiste, ale z drugiej tak często w życiu umykające?.

?Trening pozwolił mi na zrobienie ?stop klatki? i przyjrzenie się sobie. Dzięki treningowi inaczej spojrzałem na swoje silne strony i odkryłem, że to co dotychczas uważałem za swoją słabość może przy odrobinie mojej systematycznej pracy stać się moim atutem. Zostałem dowartościowany i wzmocniony przez co czuję się pewniej w kontaktach z innymi osobami. Mam też nieco mniejszy stres przed wystąpieniami publicznymi.?

Zapisy do 30 czerwca:
kasia@poskrzydla.rubikon.pl

Organizator: Pracownia PoSkrzydła

dodane przez: Kasia Zielina
strona www: http://poskrzydla.rubikon.pl/trening-interpersonalny.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *